خدمات تخصصی پکیج را از البرز24سرویس بخواهید ، تعمیر پکیج برقی در کرج در کمترین زمان ممکن فقط با یک تماس قابل انجام است

 

تعمیر پکیج برقی در کرج

تعمیر پکیج برقی در کرج

 

تعمیر پکیج برقی در کرج | سرویس پکیج برقی در کرج

 

آشنایی با پکیج برقی : پکیج برقی چیست؟

خروجی پکیج برقی خیلی شبیه به پکیج های گازی می باشد و تنها تفاوت بین آنا در وردی آنها می باشد.

در پکیج های گازی از گاز شهری یا گاز کپسول بعنوان ورودی پکیج استفاده میشود اما در پکیج های برقی منبع انرژی ورودی ، انرژی برق می باشد.

در سیستم  گرمایشی پکیج هم آب گرم مصرفی تولید می شود و هم همزمان آب گرم برای سیستم رادیاتورها یا فن کوئل تامین می گردد.

در زمانهایی که دسترسی به گاز شهری نداشته باشید یا گاز قطع باشد ، پکیج برقی بهترین گزینه می باشد. بخصوص برای مناطق سردسیری که زمستانهای سرد دارند و دسترسی به گاز برای آنها سخت است.

نمایندگی پکیج در کرج
نمایندگی پکیج در کرج

ویژگی های پکیج برقی چیست؟

 • پکیج های برقی باعث آلودگی هوا نمیشوند
 • خطرات ناشی از احتراق گاز نیز در آنها وجود ندارد.
 • مناسب منازل هستند و نیازی به کپسول گازی یا فضایی باری ذخیره سوخت ندارند

پکیج های برقی در ابعاد و اندازه های مختلفی طراحی می شودند و با توجه به حجم و کاربری فضا و مقدار آبی که نیاز به گرم شدن دارد اندازه پکیج دیواری برقی را انتخاب می کنیم.

استفاده از پکیج برقی دیواری انتخاب هوشمندانه ای است که تعمیرات و نگهداری بسیار کمتری را دارد.

 

 

پکیج برقی چگونه کار می کند؟

پکیج ها طراحی شده اند تا به صورت همزمان آب گرم مصرفی برای استحمام و شست و شو و همچنین ایجاد گرمایش ساختمان را تامین کند. پکیج دیواری برقی شامل موارد زیر هستند:

اگر دمای محیط، از دمای تنظیم شده در پکیج پایین تر بیاید ترموستات پکیج برقی شوفاژ یک سیگنال به گرم کن برقی دستگاه داده و از دستگاه آب گرم می خواهد پمپ داخلی پکیج برای ایجاد جریان روشن می شود. آب گرم توسط گرم کن برقی گرم شده و وارد رادیاتورها شده تا اتاق ها را گرم کند. پس از عبور آب از گرم کن برقی و تبادل حرارت آب رادیاتور و هوای اتاق، آب رادیاتور دمای خود را از دست می دهد و مجددا وارد پکیج برقی شوفاژ می شود تا دوباره گرم شود.

به صورت عکس نیز زمانی که دما اتاق به دمای مطلوب تعیین شده در پکیج برسد، ترموستات پکیج عمل کرده و دستور قطع گرمایش اتاق را می دهد و پکیج برقی شوفاژ خاموش می شود.

 

تعمیر پکیج برقی در کرج | سرویس پکیج برقی در کرج

گرمایش آب گرم مصرفی در پکیج برقی

زمانی که شخصی شیر آب گرم را باز می کند، پکیج برقی متوجه عبور جریان آب می شود و گرم کن برقی شروع به کار می کند و آب را گرم می کند و به سمت مصرف کننده ها می فرستد.

سیستم کنترلی پکیج برقی چگونه است؟

گرمکن برقی پکیج با دستور هر کدام از بخش های گرمایش رادیاتورها و یا گرمایش آب مصرفی شروع به کار می کند.

در زمانی که همزمان نیاز به گرمایش رادیاتورها و گرمایش آب مصرفی داشته باشیم، اولویت با گرمایش آب مصرفی است و گرمایش رادیاتورها به صورت موقتی قطع می شود و زمانی که شیر آب گرم بسته شود مجددا گرمایش رادیاتورها آغاز می شود. این یکی از معایب سیستم های پکیج است که به صورت همزمان توانایی ایجاد گرمایش محیط و آب گرم را ندارند و اگر شخصی در فصل سرد سال شیر آب را به مدت طولانی باز کند (مثلا در زمان دوش های طولانی مدت) فضای خانه سرد می شود که البته زمانی که شیر آب بسته شود مجددا دمای هوای خانه به وضعیت مطلوب باز می گردد.

 

تعمیر پکیج برقی در کرج | سرویس پکیج برقی در کرج

از پکیج برقی کجا استفاده می کنیم

اولین عامل استفاده از پکیج برقی شوفاژ در دسترس نبودن گاز شهری است.

ساکنین محل هایی که دارای لوله کشی گاز نمی باشد از انرژی جایگزین یعنی برق استفاده می کنند و به وسیله آن می توانند دمای هوای خانه را به حد دمای رفاه برسانند و آب گرم مصرفی برای استحمام و شست و شو را ایجاد کنند.

گاهی اوقات ساکنین برای تامین هوای گرم منازل از شوفاژ برقی و یا از هیترها استفاده می کنند و به صورت جداگانه از آبگرمکن برقی برای تامین آب گرم مصرفی استفاده می کنند که این سیستم ها دارای ضعف هستند چرا که از جهتی هیترهای برقی توزیع مناسب دما در منزل را ندارند و ناحیه اطراف خود را گرم می کنند و گرما به دیگر بخش های منزل نمی رسد اما در سیستم پکیج برقی شوفاژ گرما آب گرم وارد رادیاتور و یا فن کویل می شود و به پخش هوا در منزل باعث ایجاد گرمای مطلوب و دلخواه شما می شود و توزیع مناسبی در منزل پیدا می کند.

همچنین استفاده جداگانه از هیتر برقی و آبگرمکن برقی هزینه اولیه بیشتری دارد و گرمایش خانه به صورت چند تکه می شود اما در پکیج برقی شوفاژ این دو سیستم ( گرمایش منازل و گرمایش آب گرم مصرفی ) به صورت همزمان اتفاق می افتد.

یکی دیگر از مزیت های پکیج دیواری برقی تعمیر نگداری کمتر و ساده تر آن است.

اگر در گذشته از پکیج های گازی استفاده کرده باشید احتمالا باید متوجه شده باشید که این نوع پکیج ها خرابی بسیار زیادی دارند و ساکنین منازل مسکونی که پکیج گازی همیشه با تعمیرات پکیج خود و خرابی های ریز و درشتی که دارد درگیر هستند.

در پکیج های برقی به علت اینکه احتراق در آن اتفاق نمی افتد میزان خرابی آن بسیار کمتر است.

برای کسانی که نگرانی بابت خطرات دستگاه های گازسوز دارند استفاده از پکیج های برقی توصیه می شود.

به علت استفاده نشدن از سیستم گازکشی خطرات ناشی از نشت گاز در این سیستم ها وجود ندارد و همچنین این دستگاه ها نیازی به دودکش ندارند و خطرات گاز گرفتگی هم ندارند.

از مزیت پکیج های گرمایشی برقی ، مستقل بودن دستگاه ها در هر کدام از واحدها است.

سیستم گرمایش پکیج برقی شوفاژ یک انتخاب ایده آل برای خانه های با ابعاد کوچک و متوسط همراه با یک حمام و دستشویی است اما سیستم گرمایش پکیج برقی برای خانه هایی که چندین منبع مصرفی برای آب گم دارند و یا فضاهای بسیار بزرگ توصیه نمی شود. پکیج های برقی با رنج های متفاوت و کیلووات متفاوت در بازار موجود است و با توجه به نیاز و خواسته خود و با توجه به بار حرارتی ساختمان و آبگرم مصرفی می توانید اقدام به خرید آن کنید.

 

موارد استفاده از پکیج برقی

– استفاده در ویلا ها :

 • بسیاری از خانه های ویلایی و خانه باغ ها که متصل به سیستم لوله کشی گاز نیست می تواند از سیستم پکیج های برقی برای گرمایش خانه استفاده کند. خانه های ویلایی معمولا در شهرستان ها و نقاط خوش آب و هوا اما دور از دسترس خدمات شهری است.

-گرمایش کانکس ها :

 • کانکس ها به دلیل اینکه امکان جابجایی آن ها وجود دارد نمی توان آن را به سیستم گاز شهری متصل کرد و همچنین لوله کشی دودکش آن ها ممکن است در موارد با موانع روبه رو شود. همچنین کانکس ها معمولا در کارگاه ها و مکان هایی هستند که از ساختمان ها دور است. بنابراین با استفاده از پکیج برقی میتوان مشکل گرمایش و آب گرم محل را حل کرد.

-استفاده در روستاها :

 • در حال حاضر بسیاری از روستاها در سطح کشور گازرسانی نشده است و استفاده از پکیج های برقی می تواند راه حل این مشکل باشد.

-استفاده در مرغداری ها و گلخانه ها :

 • در مکان هایی که از سوخت های فسیلی برای گرمایش استفاده می شود ، همواره مشکل ایجاد دود های ناشی از احتراق وجود دارد. این دود ها برای مکان هایی که از نظر بهداشتی حساس هستند می تواند مشکل زا باشد. پکیج های برقی هیچ نوع آلودگی ندارد و برای مکان های با حساسیت بهداشتی کاملا مناسب است.

-استفاده از پکیج شوفاژ برقی برای گرمایش واحدها

 

انواع پکیج برقی کدامند؟

مدل های پکیج برقی تقسیم بندی های مختلفی دارد و شخص با توجه به شرایط و امکانات و نیازهایی که دارد گزینه ای را انتخاب کند. در ادامه به بررسی دسته بندی های مختلف پکیج پرداخته شده است:

برق ورودی
برق ورودی پکیج می تواند به صورت سه فاز و یا تک فاز باشد که با توجه به مقدار مصرف و یا امکانات موجود در آن ناحیه می توانید اقدام به انتخاب یکی از این دو بکنید.

پکیج برقی دیواری یا زمینی
برای متراژهای متوسط و کوچک و برای مکان هایی بار حرارتی بالایی ندارند عموما از پکیج دیواری برقی استفاده می شود و برای بارهای حرارتی بالاتر از پکیج برقی زمینی استفاده می شود.

پکیج برقی تک مبدل یا دو مبدل
در پکیج تک مبدل گرمایش واحد ها و گرمایش آب گرم مصرفی توسط یک مبدل حرارتی صورت می گیرد اما در پکیج دو مبدل برای گرمایش واحد و گرمایش آب مصرفی بهداشتی به صورت جداگانه انجام می شود.

پکیج های برقی بر اساس بار حرارتی
ابعاد و بار حرارتی پکیج ها با توجه به متراژ محل، کاربری محل و میزان مصرف و مکان و شهر مورد استفاده متفاوت است. شما می توانید با دادن اطلاعات نامبرده به کارشناسان فروش، مدل پکیج برقی مناسب محل خود را دریافت کنید.

مزایای پکیج برقی شوفاژ

همان طور که قبلا گفته شد پکیج های برقی حسن های زیادی دارد و بسیاری از محدودیت هایی که دیگر سیستم های گرمایش را دارد جبران کرده است. در ادامه به مزایای پکیج های برقی اشاره شده است.

 • به علت استفاده از برق به عنوان انرژی ورودی ، پکیج های برقی کاملا بی صدا هستند.
 • پکیج دیواری برقی نیازی به دودکش ندارند.
 • پکیج دیواری برقی نیازی به لوله کشی گاز ندارند.
 • خطرات ناشی از گاز گرفتگی، نشتی گاز، و آلودگی محیط در آن ها وجود ندارد.
 • برای مکان های دور افتاده و هر جایی که دسترسی به سیستم گاز شهری وجود ندارد این پکیج ها بهترین گزینه هستند.
 • به دلیل حذف موتورخانه مرکزی هزینه تعمیرات و نگهداری آن ها بسیار پایین تر است.
 • استفاده از پکیج گرمایشی در ساختمان باعث مستقل شدن واحد ها از هم دیگر می شود.
 • پکیج دیواری برقی مساحت کمی را اشغال می کند و به دلیل اینکه بر روی دیوار نصب می شوند هیچ گونه مزاحمتی برای دیگر تجهیزات ساختمان ندارند.
 • به علت وجود نداشتن شعله در آن عمر آن ها بیشتر از پکیج های گازی است.
 • در پکیج های برقی میزان اتلاف حرارت بسیار کمتر از پکیج های گازی است.
 • بهترین گزینه برای استفاده در گلخانه ها و مرغداری ها و مکان هایی است که نیاز دارند از هر گونه آلاینده ای دور باشند.
 • پکیج های گازی اگر در داخل منزل کار بشوند اکسیژن منزل را استفاده می کنند ولی در پکیج های برقی این چنین نیست.
 • نصب این دستگاه ها بسیار آسان هستند و احتیاجی به لوله کشی گاز و دودکش ندارند.
 • در پکیج های برقی سرعت بسیار بالایی برای سرویس دهی وجود دارد. در پکیج های زمان زیادی جهت راه اندازی سیستم وجود دارد چرا که میزان اتلاف حرارت در آن زیاد است اما در پکیج های برقی زمان راه اندازی سیستم نهایتا سی دقیقه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید

این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

تماس با تعمیرکار